Köyüm Malatya Eğitim Projesi Tanıtım Yemeği

[slideshow]

Ankara’da Üniversiteli 1000 Malatyalıyız

28 Mart 2007 Çarşamba akşamı Ankara TBMM Sosyal Tesislerinde, Malatyalı ODTÜ Öğrencileri olarak Malatya da bulunan ilköğretim öğrencilerinin eğitimlerine katkı sağlayacağını düşündüğümüz “Köyüm Malatya” eğitim projesinin tanıtım gecesini gerçekleştirdik.

“Köyüm Malatya” eğitim projesi ile Malatya’nın köy okullarında eğitim gören ilköğretim seviyesindeki öğrencilerle ODTÜ başta olmak üzere Ankara da ki diğer üniversitelerde bulunan Malatyalı üniversite öğrencileri bir araya gelebileceklerdir.

Bu Gecede; Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Milletvekillerimizden Mevlüt Aslanoğlu ve Süleyman Sarıbaş, Malatya Eski Valimiz Saffet Arıkan Bedük, Belediye Başkanımız Cemal Akın, ODTÜ Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Psikolog Dr. Meral Boşgelmez, Malatya Eğitim Vakfı Ankara Şube Başkanı Ekrem Dernek, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği AnkaraŞube Başkanı Ülkü Günay, ODTÜ Mezunlar Derneği Başkanı Himmet Şahin ile Ankara’daki üniversitelerden yaklaşık 15’er kişiden oluşan temsili grupların katılımıyla 150 kişilik bir gece düzenledik.

Bu gecenin ana amacı Malatyalı ODTÜ öğrencilerinin başlatmış olduğu ‘Köy Okulu’ projesinin tanıtımıdır. Kısaca köy okulu projesini anlatmak gerekirse; yaz mevsimi boyunca Ankara’daki üniversitelerde bulunan Malatyalı üniversite öğrencileri gönüllü olarak Malatya’nın yakın köylerinde ilköğretim 6.7.8. sınıf seviyesindeki öğrencilere eğitim vereceklerdir. Bu eğitimin içeriği; Bilgisayar, İngilizce, Teknoloji, Tiyatro, Münazara gibi derslerdir. Eğitimi verecek olan üniversite öğrencileri de köylere gitmeden önce Ankara’da ODTÜ’den, Ankara Üniversitesi’nden, Hacettepe’den uzman hocalar tarafından bir sertifika programı dâhilinde eğitime tabii tutulacaklardır ki köylerdeki öğrenci kardeşlerimiz en iyi şekilde eğitilebilsin.

“Köyüm Malatya” eğitim projemiz pilot uygulamalarla hayata geçirilmiş olup zamanla geniş kitlelere yayılacak şekilde organize edilecek, Malatya başta olmak üzere ülke genelinde etkili bir şekilde uygulanacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir