Sektör İncelemeleri: Savunma Sanayi

ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği olarak “Sektör İncelemeleri” başlığı altında toplantı ve çalıştaylar düzenleyeceğiz. Sektör seçimleri üyelerimizin çoğunlukla görev aldığı 4 ana başlıkta toplandı. Bunlardan ilkini 21 Aralık 2011 tarihinde “Savunma Sanayi” üzerine gerçekleştiriyoruz. Bu sayede hali hazırda sektörde çalışan mühendis üyelerimizi ve akademisyenlerimizi sektör yöneticileri ile bir araya getireceğiz. Ayrıca özellikle 3. ve 4. sınıf elektrik-elektronik, makine, metalürji-malzeme, bilgisayar, endüstri mühendisliklerinde, kimya ve fizik bölümlerinde okuyan öğrenci üyelerimizin sektörü yakından tanımalarını sağlamış olacağız. Bu sektörde staj yapmak ve mezuniyet sonrasında çalışmak isteyen öğrenci üyelerimiz için bu toplantıların iyi bir referans oluşturacağına inanıyorum. Bu toplantıların ve çalıştayların konukları Malatyalı ya da ODTÜ’lülerle sınırlı kalmayıp sektörde uzmanlaşmış kişilerin dahil olacağı şekilde düzenlenmektedir.

Ayrıca bu çalışmalarımızın Malatya ili ve ülke gelişimine katkı sağlamasını arzulamaktayız. Diğer seçtiğimiz sektör başlıkları içerisinde daha kapalı bir sistemle işlerini yürüten Savunma Sanayi sektöründe dahi proje yapabileceğimizi düşünüyorum. Şu an Sivas ve Kayseri illerinde Savunma Sanayi’nin gelişimi için yatırımlar yapılmaktadır. Yaptığımız çalışmalar sonucunda Malatya Valiliği ve ilgili kuruluşlarında bilgilendirilmesi ile benzeri yatırımların Malatya ili için yapılabilirliğini tartışacağız.

Gerçekleştireceğimiz toplantı ve çalıştaylar iki ayda bir olacak şekilde düzenlenmiştir. İlk toplantıların ardından takip eden Çarşamba günleri ise çalıştayların düzenlenmesi düşünülmektedir. Önümüzdeki dönem boyunca yapılacak çalışmaların ilk toplantı tarihleri şöyledir:

Sektör İncelemeleri: Savunma Sanayi

  • 21 Aralık, Çarşamba

Sektör İncelemeleri: Enerji

  • 22 Şubat, Çarşamba

Sektör İncelemeleri: Bilişim ve Teknoloji

  • 25 Nisan, Çarşamba

Sektör İncelemeleri: Finans

  • 20 Haziran, Çarşamba

21 Aralık 2011 tarihinde gerçekleştireceğimiz “Sektör İncelemeleri: Savunma Sanayi” başlıklı toplantımız: sektörde görev alan bürokrat, teknokrat, akademisyen, mühendis ve askerlerin katılımı ile gerçekleşecektir. Toplantı ve çalıştaylar yalnızca ilgili dernek üyeleri ve sektör temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşecektir. Çalışmalar sonrasında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla internet sitemizde ve yazılı olarak bültenimizde gerekli paylaşımlar yapılacaktır.

Kamuyouna saygılarımla duyuyurum.

Ali ÇELİK

Yönetim Kurulu Başkanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir