Ahmet Ertürk’ü Ziyaret

Ahmet Ertürk

05.03.2013

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanı Ahmet Ertürk’ü Çankaya Köşkünde ziyaret ettik. Ziyaret sırasında Derneğimiz Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik, Denetleme Kurulu Başkanı Kazım Yalçınoğlu, Danışma Kurulu Üyesi Nuray Çelebi ve Ali Yılmaz hazır bulundular.

ODTÜ Öğrencisi, Mezunu ve Akademisyeni olan Malatyalıların üyesi olduğu ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği olarak Malatya’nın bürokrasideki temsilcilerinden Ahmet Ertürk’ü Çankaya Köşkü’nde ziyaret ettik.  TMSF eski Başkanı olan Ertürk halen Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Başdanışmanlığı görevini sürdürmektedir.

Ziyaret sırasında ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği tarafından Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştirilecek “Sektör İncelemeleri: Finans” başlıklı çalışmalar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Çalışmalar hakkında bilgi veren Çelik, “Sektör İncelemeleri ana başlığı altında yürüttüğümüz çalışmalar 2011 yılında Savunma Sanayi sektörü ile başladı, Şubat-Mart 2012 döneminde Enerji ve Çevre başlıklarıyla devam etti. Bu çalışmalar sırasında sektör yöneticileri ile derneğimiz üyesi mezun ve öğrencileri bir araya getirdik. Uygulama noktası olarak Malatya’da  çeşitli projeler üzerine çalışıyoruz. Şimdilerde Sektör İncelemeleri: Şehircilik ve Kent Mimarisi adlı çalışmamızı hayata geçiriyoruz. Nisan ayının son haftası itibariyle Finans alanında düzenleyeceğimiz panel ve çalıştaylara da başlayacağız”,dedi. Sektör İncelemeleri başlıklı çalışmalar hakkında bilgi alan Ertürk, ”Finans alanında yapacağınız panel ve çalıştaylara katılmaktan memnuniyet duyarım. Süreç içerisinde sizlerden gelecek bilgiler doğrultusunda çalışma programını belirleyebiliriz”, şeklinde konuştu.