Hakkımızda

Malatyalı ODTÜ öğrencilerinin, mezunlarının ve akademisyenlerinin kendilerini bir arada güçlü hissedecekleri ve seslerini daha kuvvetli duyurabilecekleri, toplumsal olaylara yön veren ve ülke gündemiyle paralel hareket edebilmeyi başaran bir sivil toplum kuruluşu yaratabilmek amacıyla kurudukları ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği, 26 Şubat 2008 tarihinde düzenlenen kuruluş gecesi ile ilk adımını atmıştır.

ODTÜLÜ Malatyalılar, ODTÜ mezunu, öğrencisi ve akademisyeni olan Malatyalı’ları bir araya getiren bir sivil toplum kuruluşudur.

İnanıyoruz ki, kişilerin doğdukları, atalarının yaşadıkları topraklara yatırım yapmalarının seyrekçe rastlandığı bir dönem ve coğrafyada, Malatya evlatlarının doğup, büyüdükleri şehre duydukları özlem ve gösterdikleri vefayla gururlanabilecek şanslı illerimizdendir.

Doğu ve Batı Anadolu arasında bir geçiş görevi üstlenmiş olan Malatya, yetiştirdiği ve gururlandığı evlatlarının yanında, verimli tarım arazileri, kültürel ve tarihi mirası, doğal kaynakları, turizm potansiyeli, son yıllarda ivme kazanan endüstriyel ve ticari faaliyetleriyle;

Bölge ve ülke ekonomisi adına gelecek vaat etmektedir. Bölgeye yapılacak iktisadi yatırımlar, ekonomik ve sosyal kalkınmayı beraberinde getirecek, mevcut kaynaklar ve en önemlisi birikimli ve başarılı insan gücü üretime aktif olarak yansıyabilecektir.

ODTÜ ve Malatya için atacağımız her adımda, gururla yaşadığımız Cumhuriyet Türkiye’sine Ulu Önderimiz Atatürk’ün gösterdiği yolda ilerleyerek katkı sağlamayı hedefliyoruz.