Malatya Valisi’ni Ziyaret

ODTÜ öğrencisi, mezunu ve akademisyeni olan Malatyalıların üyesi olduğu ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği’ni temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik tarafından Malatya’da göreve yeni başlayan Malatya Valisi Vasip Şahin’e tebrik ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Ziyaret sırasında Ali Çelik: “Derneğimiz ODTÜ öğrencisi, mezunu ve akademisyeni olan Malatyalıların bir araya gelmesiyle oluşmuştur. 6 Mart 2008 tarihinde kuruluş sürecini tamamlayan derneğimiz; kuruluşunun hemen ardından Malatya Tanıtım Günleri organizasyonu ve AGROPARK projesi hakkında çalışmalar yapmış, ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği protokolleri imzalamıştır. Son dönemde derneğimiz “Sektör İncelemeleri” ana başlığında topladığımız çalışmalarla üyelerimizin mesleki gelişimlerini arttırmayı amaçlamış ve bu çalışmaların sonucu olarak da Malatya’da uygulanabilir projeler üretmeyi hedeflemiştir. Savunma Sanayi, Enerji ve Çevre alanlarında yapılan çalışmalarda: sektörde çalışan bürokrat, akademisyen ve özel şirket temsilcileriyle; derneğimiz üyesi mezun ve öğrenciler bir araya getirilmiştir. Savunma Sanayi alanında, Malatya’da alt yüklenici firmaların oluşabilme ihtimali üzerine çalışmalar yapılmıştır. Enerji ve Çevre başlığı altında yapılan çalışmalarda güneş ve rüzgar enerjilerinin Malatya ilinde uygulanabilmesi amacıyla iş birliği protokolleri imzalanmış ve çeşitli toplantılar düzenlenmiştir. Derneğimiz kuruluş sürecinden bugüne kadar yaptığı/yapacağı proje ve organizasyonlarda özelde Malatya ili genelde ise ülke yararı gözetilerek çalışmalarını sürdürmektedir. Bu amaçla özellikle Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Malatya ili arasında bir köprü görevi üstlendiğimizi düşünmekteyiz. ODTÜ’de yapılan yenilikçi çalışmaların Malatya ili yararına kullanılması amacıyla sürdürdüğümüz çalışmalarımız sırasında başta siz olmak üzere Malatya ili kamu ve yerel yöneticileri ile bir araya gelerek sorunlara çözüm bulmayı hedefliyoruz”, dedi.

Ayrıca 6 Ekim 2012 tarihinde Ankara’da ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği tarafından organize edilecek, Malatya’nın eğitim potansiyeli ve burs olanaklarının görüşüleceği, kahvaltı ve ardından gerçekleşecek panel’e Malatya Valisi Sayın Şahin davet edilmiştir.

Malatya Valisi Vasip Şahin, yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirmiş, çalışmaların devamı konusunda iyi dilek temennisinde bulunmuştur.

ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği olarak Vali Vasip Şahin’in Düzce Valiliği sırasında göstermiş olduğu başarı ve özveriyi aynı şekilde Malatya Valisi olarak da yerine getireceğine inanıyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.