ODTÜ Rektörü Prof.Dr.Ahmet Acar’ı Ziyaret

02.08.2012

ODTÜ öğrencisi, mezunu ve akademisyeni olan Malatyalıların üyesi olduğu ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar’a tebrik ziyaretinde bulunduk.

Haziran ayında yapılan rektörlük seçimlerinde en fazla oyu alan ve sonrasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından yeniden göreve getirilen Prof. Dr. Ahmet Acar’ı rektörlük makamında ziyaret ettik. ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği’ni temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik, ODTÜ Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Ortadoğu Teknopark AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Yalçınoğlu, ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Murat Güneş, Yönetim Kurulu Üyesi Didem Kandil ve ODTÜ Çevre Mühendisliği Araştırma Görevlisi Güray Doğan ziyarette hazır bulunmuşlardır.

Ziyaret sırasında derneğin faaliyetleri hakkında genel bilgi verilmiş, karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmuştur.

ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği Başkanı Ali Çelik: “Dernek olarak amacımız üyelerimizin mesleki ve sosyal gelişimlerini artırıcı faaliyetlerde bulunmaktır. Yaptığımız/yapacağımız proje ve organizasyonlarda; ODTÜ’lü olmanın vermiş olduğu bilinçle hareket etmeye ve uygulama noktası olarak Malatya ilini seçmeye gayret ediyoruz. Özelde Malatya için tasarladığımız projelerin, genelde ülke yararına kullanılmasını arzuluyoruz”, dedi.

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar ise konuşmasında: “Orta Doğu Teknik Üniversitesi olarak bilim ve teknolojinin gelişimi konusunda atılacak adımlara her zaman destek oluruz. Malatya ilinde yapılacak çalışmalarda başta İnönü Üniversitesi olmak üzere, akademik anlamda yapılacak çalışmalara ODTÜ olarak katkı sağlamaktan mutlu oluruz”, dedi.

Ziyaret sırasında dernek yöneticileri tarafından Malatya kayısı hediye edilmiş ve yeniden göreve getirilmesinden dolayı Prof. Dr. Ahmet Acar tebrik edilmiştir.