Şehircilik ve Kent Mimarisi (21 Mart-4 Nisan 2013)

OMD.şehircilik.ve.kent.mimarisi

ODTÜ Öğrencisi, Mezunu ve Akademisyeni olan Malatyalıların üyesi olduğu ODTÜLÜ Malatyalılar Derneği olarak 2011 yılında başladığımız “SEKTÖR İNCELEMELERİ” başlıklı çalışmalarımıza “ŞEHİRCİLİK VE KENT MİMARİSİ” ile devam ediyoruz.

“Sektör incelemeleri: Şehircilik ve Kent Mimarisi” adlı çalışmalarımızda amacımız İnşaat Müh., Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama bölümlerinden mezun olmuş/olacak üyelerimizi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür Turizm Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı Bürokratları; Belediye Başkanları/Başkan Yardımcıları; Özel Şirket Temsilcileri; Akademisyen ve Siyasetçilerle bir araya getirerek ülkede ve dünyada bu alanda gerçekleşen gelişmelerin derneğimiz çatısı altında değerlendirilmesini sağlamaktır.  Yine uygulama noktası olarak Malatya ili ve çevresini seçerek; çalışmalarımız sonucunda katma değer sağlamayı amaçlıyoruz. Hatta geliştirilebilecek bazı projelerle ilçe ve kasabalarda örnek çalışmalara imza atmayı hedefliyoruz.

Düzenleyeceğimiz 3 toplantıda “Kentsel Dönüşüm Uygulamaları”, “Şehirleşme Sorunları”, “Ulaşım Sorunları ve Çözümleri”, “Kent Hafızası”, “Turizm Master Planları” gibi konu başlıklarını ele alacağız.  Her toplantı bir panel şeklinde gerçekleşecek olup bir moderatör eşliğinde 3 panelist; konunun değişik yönlerini ele alacaklardır.

Sektör İncelemeleri ana başlığı altında düzenlediğimiz çalışmalar, sektörün içinde olan üyelerimizin katılımı ile bilgi üretmek için doğrudan ilgilenen kişilerce çalıştay benzeri bir düzende  gerçekleştirilmektedir.

Bu çalışmalar sırasında konuşmacı ve katılımcılar arasında soru-cevap şeklinde olacak diyaloglara ağırlık vermeyi planlıyoruz.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.